Paz, Eyl 24, 2017 - 11:10
A- A A+
SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ
Londra Pazar 24 Eylül - 11:10 Cloudy 18 °C Yarın Rain 15 °C

Başbakan'dan ana muhalefet liderine “doğru dürüst giyin” öğüdü!

Yayınlandı 24 Şubat 2016 - 17:41

Başbakan David Cameron, ana muhalefet İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn'e "doğru dürüst giyin" dedi. 

Cameron'ın her hafta Çarşamba parlamentoda düzenlenen "Başbakan'a Sorular" oturumunda bu hafta karşılıklı öğüt polemiği damgasını vurdu. Söz konusu oturumda sağlık hizmetlerinde genç doktorların durumuyla ilgili bir tartışma yapılırken, ana muhalefet milletvekillerinden birinin Cameron'nun annesiyle ilgili sözü İngiliz Başbakanı'nı kızdırdı. 

Bunun üzerine Cameron da İşçi Partisi lideri Corbyn'e annesinin "Doğru dürüst bir takım elbise giy, kravatını tak ve milli marşı söyle" şeklinde öğütlemesi gerektiği yönünde tepki gösterdi. 
Bu sözlerden sonra Cameron'u Muhafazakâr Partili milletvekilleri de yarım dakika kadar tezahüratlarla destekledi. 

Jeremy Corbyn ise Cameron'ın tepkisinin ardından söz alarak, "Rahmetli annem, onun kuşağındaki birçok kişi gibi herkesin başvurduğu ücretsiz sağlık hizmetini sunma prensibiyle öğütte bulunurdu" ifadeleriyle karşılık verdi. 

İşçi Partisi lideri oturumun ardından da resmi Twitter hesabından Albert Einstein'ın, "Döküntü giysilerimizden, değersiz eşyalarımızdan değil, döküntü ve değersiz fikirler ve dünya görüşlerinden utanmalıyız." sözünü alıntı yaparak, takipçileriyle paylaştı.

CEREN KAYNAK, LONDRA

Gündem